Taçkın Elektrik Malzemeleri
Ürünler > Aydınlatma > Halojen - Akkor Lambalar > Philips > PAR 16 HalogenA
 
Philips - PAR 16 HalogenA
 

Reflektör ampulleri, yeni tasarımlı olmanın yanında, preslenmiş camdan yapılmış ve alüminyum kaplı parabolik (PAR) reflektörünün içine yerleştirilmiş olan sert camdan yapılmış ve şebeke geriliminden çalışan bir yakma düzeninden (M-şeklindeki bir fılamandan) oluşmaktadır. Şebeke geriliminde çalışan HalogenA'nın felsefesi mevcut armatürlere halojen çözümler sunmaktadır.

Genel amaçlı bir ampul olan HalogenA'nın aksine (PAR16) ampulü ışığı demetlediğinden, kademeli aydınlatmalar için uygundur. En son optik gelişme ve halojen teknolojisinin birleşmesiyle, belirli bir ışın yaygınlığına sahip yoğun bir ışık üretimi sağlanmaktadır. Spot versiyonlarında ön camın hafif noktalı olması, parıldayan reflektör efektini daha belirgin bir hale getirmektedir. Ön cam, ampulü yanlışlıkla uzanan ellerin yanında ışık verimi ve yansıtma imajını azaltan tozun etkisinden de korumaktadır.

Eni geniş ışın demetlerinde, homojen bir ışık dağılımını sağlamak için, yontulmuş bir ön cam kullanılmıştır. PAR 16 ampulleriyle yapılan projeksiyon aydınlatmalarında, yontulmuş ön cam, parıldama sonucu gözün kamaşmasını önlemektedir.

(PAR 16 HALOGENA) ampulünde 10° ve 30° lık iki ışın yayılımı bulunmakta olup, R50 reflektörlü ampullerle değişimi için uygundur.

PAR 16 ampulleri, ışık akısının sabit kalmasının yanında, normal akkor ampullerin çalışma ömürlerinden iki kat daha uzun bir süre için çalışmaları, (Ra= 100) nedeniyle renk geriveriminin mükemmel olması ve (daha fazla ışık ve daha az enerji sarfiyatı) yüzünden aydınlatma veriminin yüksek olması gibi halojen ampuller için geçerli olan özelliklere de sahiptir.

Ufak boyutlu oluşunun yanında modem armatürlere uyum sağlaması, dekoratif oluşu ve de özellikle ışığının parlak oluşu, bu ampulü aranılan bir ışık kaynağı haline getirmektedir. Halojen ampullerin genel özellikleri, PAR 16 ampullerinin kademeli aydınlatmalar ve sergi ışıklandırmalarında kullanımını kolaylaştırmaktadır. Mükemmel renk geriverimi, aydınlatılan objeler hakkında gerçekçi bir izlenim verirken, ampulün tüm çalışma ömrü sırasında objeler, başlangıçtaki koşullara uygun bir şekilde aydınlatılmaktadır. PAR 16 ampulleri bina dışında da kullanılabilir. Ancak aydınlatma düzeni kurulurken reflektör ile armatür arasında su geçirmez bir bağlantı elemanı kullanılmalıdır. Hem reflektör, hem de yakıcı, gelebilecek sıcaklık şoklarına karşı dayanıklıdır.

Uygulamalar
- Dükkanlarda, özellikle değerli eşyaların, kademeli olarak aydınlatılması
- Evlerdeki kademeli aydınlatmalar


Ürün Kodu Watt Max.Işık
Yoğunluğu
Duy
PAR 16
PAR 16 40 950 E14
 
 İncelediğiniz Ürünler
Ürün Kategori
1. Philips PAR 16 HalogenA İncelemektesiniz Halojen - Akkor Lambalar
Galata Hırdavatçılar Çarşısı No:12 Karaköy - İstanbul    Tel: (0212) 249 06 24 - 249 09 64    Fax: (0212) 244 31 67    Gsm: (0541) 256 37 03    Email: info@tackin.com
Ana Sayfa   |  Ürünler   |  Hakkımızda   |  Arama   |  İletişim
Her Hakkı Saklıdır Copyright© Taçkın Elektrik
0.19226 sn